Princip konstrukce očekávaného výsledku


Princip kontrukce očekávaného výsledku zápasu


Čtení na 5 minut, které vám pomůže posunout vaše sázení na vyšší úroveň.


Článek hlavního analytika CBB pro Ratingy, který se specializuje na BIG market ve kterém vám poměrně detailně popíše krok po kroku, jakým způsobem lze sázením vydělávat a jak sme dospěli k sázce «Počet gólů Leganés v zápasu: Více než 0.5» u Ratingu SOLO A ze dne 28.8.2019. Čtení je to velmi zajímavé, rozhodně doporučujeme přečíst všem, kteří to myslí se sázením vážně a kteří si chtějí sázením vydělávat.


👨‍💻 Mark, hlavní analytik pro Ratingy: "Všechny zdravím, tady Mark, mám na starost tým analytiků, kteří každý den, zatímco vy spíte, jíte, bavíte se, pracujete.. provádí neustále detailní a zdlouhavé ratingové rozbory, které nám vydělávají zajímavé peníze již od roku 2017 a ze kterých chceme udělat v roce 2019 nejlepší investiční nástroj. Dnes bych vám chtěl vysvětlit základní principy konstrukce očekávaného výsledku zápasu na základě faktorů dle metodiky našich unikátních ratingových rozborů.

Abyste následující řádky lépe pochopili, doporučuji vám si nejdříve přečíst článek, ve kterém je dost dobře popsaná metoda výpočtu očekávaného počtu gólů neboli (xG) - www.pinnacle.com/cs/betting-articles/Soccer/how-to-calculate-expected-goals-for-soccer-matches/. Naše ratingového rozbory zahrnují nepřeberné množství informací, které máme k dispozici z veřejných zdrojů (zdarma), tak i uzavřených zdrojů (placených) a například tento složitý výpočet očekávaného počtu gólů tvoří v kompletním ratingovém rozboru přibližně pouze 1/4 celé analýzy."


Jak vzniká sázka:


Každý sázkář si před vsazením nejprve vytvoří «okamžitý názor» na očekávaný výsledek vybraného zápasu.


Příklad:


3. kolo španělské LaLigy, Betis hostil na svém hřišti Leganes. Oba týmy měly v daném okamžiku 0 bodů, zatímco Leganes neměl vstřelený ani jeden gol.


Favoritem byl v tomto zápase dle bookmakerů Betis a hned po zveřejnění kurzů byl na jejich výhru vypsán kurz 1.80.


Okamžitý názor:


Leganes ještě z minulé sezóny zanechali dojem pragmatického týmu - vstřelili téměř nejméně gólů ze všech a také jich málo obdrželi. Betis je většinou zakotvený ve středu tabulky a občas je velmi nepředvídatelný. Oba týmy zahájily sezónu porážkami, ale Betis má silnější sestavu a hraje doma.


Sázka «typického» sázkáře:


Typický sázkář by proto s největší pravděpodobností po této rychlé analýze a okamžitém názoru volil «Výsledek zápasu bez remízy: Betis» jako tip do AKO tiketu (kurz 1.35) nebo «Počet gólů v zápasu: Méně než 2.5» jako samostatnou SOLO sázku (kurz 1.60).


Každý má svůj vlastní názor. Někdo předpokládal nízký počet gólů, někdo vysoký. Myslím, že je každému známa situace, kdy se získáním «okamžitého názoru», začínáte «kopat» hlouběji a hlouběji a pochybujete o svém výběru sázky. Ve finále vyberete jednu variantu, která však prohraje, ale druhá varianta, která vám přišla na mysl jako první - vyhraje.


V každém případě, bez ohledu na to, co si vyberete a vsadíte, z dlouhodobého hlediska se stejně postupně dostanete dřív či později do mínusu. Proč? Hrajete totiž jen s pravděpodobností a marží sázkových kanceláří.


Zatímco do naší unikátní metodiky ratingových rozborů kromě faktorů, které zveřejňujeme v krátkých ukázkách ratingových rozborů zde na našem Telegramu u Ratingů (ZDARMA) například zde - https://t.me/c/1311844955/1051, je taktéž zahrnut faktor «obrácené posloupnosti», který je sestaven z modelu xG - xGA a ze všech statistických dat. O tomto faktoru jsme vás zatím nikdy neinformovali, jedná se tak o jeden z mnoha faktorů, které zahrnují naše ratingové rozbory sportovních událostí.


Co to znamená?


Leganes mají za sebou náležitou přípravu na novou sezónu, dobře posílili apod. - celkově mají velmi významnou faktorovou složku hodnocenou všemi ratingovými kritérii.


My jsme vsadili na: «Počet gólů Leganés v zápasu: Více než 0.5» s kurzem 1.65. Nakonec Leganes vstřelili jednu branku, při xG 1.38 - www.livesport.cz/zapas/2c436xFl/#prehled-zapasu a naše sázka v ratingovém klubu vyhrála viz. screenshot z verifikované statistiky.


Leganes, kteří během prvních 2 kol LaLigy nevstřelili ani jeden gol - www.livesport.cz/zapas/2c436xFl/#tabulka;table;overall, s vysokou pravděpodobností z pozice Ratingu, se měli golově prosadit v následujících zápasech.


Co bylo tedy vyjádřeno faktorem «obrácené posloupnosti»?


Všechny vypočtené údaje jsme porovnali s předpokládaným přerušením negativní nebo pozitivní «malé série týmu».


Sázkaři ve většině případů staví svě předpoklady ze všeobecných celkových statistik, bez stanovení hranic.


Např. «Pokud Spartak Moskva vyhrál 4 zápasy v řadě, pak přeci určitě bude vyhrávat i nadále, vždyť tým posílil a je to vidět také na výsledcích viz. screenshot se sérií 4 výher v řadě.»


Kdepak... Spartak následně pohrál 3 ze 4 zápasů viz. screenshot s přerušenou sérií 4 výher v řadě.


Už vidíte, proč drtivá většina sázkářů (cca 99.9%) je neustále v mínusu?


Princip «obrácené posloupnosti» má velmi významnou váhu.


DŮLEŽITÉ: Musíte pochopit - Spartak Moskva, který během 4 výher v řadě vstřelil 10 gólů při xG 3.7, bude v budoucnu střílet méně gólů při dostatečně vysokém xG a bude tedy následovat kompenzace faktoru. Abyste mohli vystihnout správný okamžik a být tedy díky sázení na BIG marketech v zisku, musíte si vytvořit hypotetickou cestu každého týmu s přihlédnutím ke všem faktorům. A budu se opakovat, ale musíte pochopit, že základem je pochopit kdy bude tým na vzestupu a kdy se mu naopak nebude dařit. Vše ostatní – to je jen o štěstí!


Nestačí jen sledovat, porozumět a studovat statistiku.


Bavíme se zde o velkém trhu sázek, kde se točí miliardy, musíte mít funkční model, abyste mohli být v tomto tvrdém prostředí v zisku. My vám takový funkční, vyzkoušený a především ziskový model nabízíme za velmi lidovou cenu vzhledem k tomu, kolik si můžete díky našim unikátním Ratingům vydělat - http://www.czechbigbet.cz/koupit-clenstvi


Přidejte se k profesionálům z «Czech Big BET» a začněte od teď sázet jako profesionál, kupujte měsíční členství a buďte součástí nejúspěšnějšího sázkařského klubu v ČR a na Slovensku.


📩 Máte dotazy k členství nebo Ratingům? Napište na https://t.me/cbb_manager


Mark

hlavní analytik pro Ratingy